Czy kolor tuszu ma znaczenie?

Polski rynek każdego dnia zalewany jest dużą liczbą zawierających czarny tusz pieczątek. Wybór tego koloru tuszu zazwyczaj podyktowany jest chęcią zachowania klasycznego wyglądu opieczętowanego dokumentu, a także niechęcią do wyróżniania się z tłumu.

Młodsze pokolenie przedsiębiorców rozpoczyna jednak powolną krucjatę ku kolorowemu światu pieczątek. Coraz częściej osoby decydujące się na otwarcie własnej działalności gospodarczej zgłaszają się do zakładów drukarskich, aby wybrać tusz pieczątki w niestandardowym kolorze.

Przez wiele lat kolor czerwony zarezerwowany był wyłącznie dla pism urzędowych. Czerwone opieczętowanie równoznaczne było z otrzymaniem pisma np. z Urzędu Skarbowego, czy innego miejsca użyteczności publicznej. Czasy jednak się zmieniły i czerwony tusz w firmowej pieczątce nikogo już nie dziwi. Z tego typu kolorem można spotkać się zarówno w gabinecie lekarskim, jak i małej księgarni.

W dzisiejszych czasach wykonanie wielobarwnej pieczątki nie stanowi żadnego problemu. Stosowane podczas produkcji laserowej techniki nie tylko powodują stworzenie idealnie skrojonej matrycy, ale również zapobiegają mieszaniu się kolorowych tuszów.

Pomimo, że kolorowe pieczątki nie są jeszcze popularne i zazwyczaj kojarzą się z miejscami takimi jak sale zabaw dla dzieci, czy galerie artystyczne- stają się one powoli pomysłem na reklamę przedsiębiorstwa. Dzięki laserowemu wykonaniu pieczątki, możliwe jest umieszczenie na niej logotypu firmy. W przypadku, gdy jest ono charakterystyczne, samo użycie pieczątki staje się reklamą prowadzonej przez nas działalności. Wpadający w oko kolor i grafika, stwarzają nieograniczone możliwości ogłaszania informacji na temat przedsiębiorstwa.

Wybór nie tylko kolorowego tuszu, ale również nietypowego kształtu pieczątki stanowi w Polsce jeszcze rzadkość. Nietypowe połączenie, to jednak coś na co młody przedsiębiorca powinien postawić, by wyróżnić swoją firmę z tłumu tak samo wyglądających start- up’ów. Jakość indywidualizm mają bardzo duże znaczenie, dlatego warto na nie postawić.