Czym się charakteryzują pieczątki ekspress? Czy warto skorzystać z szybkiego wyrobienia pieczątki?

W dzisiejszych czasach wyrób pieczątek wysokiej jakości przebiega bardzo szybko. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii błyskowej, czyli tzw. systemowi flash. Przygotowane w ten sposób pieczątki produkowane są nie tylko w rekordowo szybkim czasie, ale posiadają również bardzo wysoką rozdzielczość i wiele innych zalet.

Jak działają pieczątki ekspresowe?

Pod wpływem strumienia światła, światłoczuła guma posiadająca mikroskopijne pory tworzy wybrany wzór pieczęci. Wewnątrz pieczątki znajduje się cartridge nasączony tuszem, który przedostaje się przez odpowiednie otwory i daje pożądane odbicie. Wykonanie gotowej pieczątki ekspress w typowym rozmiarze, opierającej się na wykorzystaniu standardowym czcionek i elementów graficznych, może potrwać zaledwie kilka minut. Czas pracy jest jednak ściśle powiązany z wyglądem stempla, ponieważ stopień skomplikowania wzoru może wynikać z konieczności odtworzenia istniejącej już pieczątki lub wykorzystania elementów niestandardowych.

Charakterystyka pieczątek ekspress

Proces produkcyjny pieczątki ekspress trwa zaledwie kilka minut i posiada wiele niezaprzeczalnych zalet użytkowych. Tusz obecny w pieczątkach ekspresowych nie wysycha i zapewnia wykonanie nawet kilkudziesięciu tysięcy udanych odbić, bez konieczności uzupełniania pieczęci. W produkcji pieczątek tego typu nie są stosowane żadne dodatkowe utrwalacze oraz wywoływacze, dzięki czemu różnią się one znacząco od produktów polimerowych i nie zanieczyszczają środowiska naturalnego.

Szybkie wyrabianie pieczątki

Skorzystanie z możliwości szybkiego wyrobienia pieczątki jest bardzo praktyczne, zwłaszcza jeżeli priorytetem jest ograniczony czas. Gotowa pieczątka ekspress może zostać odebrana już w kilka lub kilkanaście minut od zamówienia. Jednocześnie produkt tego typu wyróżnia się bardzo dobrą jakością odbić, możliwością wielokrotnego użytku oraz niezawodną trwałością tuszu. Zaletą jest również możliwość wykonania pieczątek skomplikowanych graficznie. Pomimo niezwykle krótkiego etapu produkcji, pieczątki ekspress są bardzo czytelne i wydajne.