Kreatywna aranżacja biurka

Pokaż mi swoje biurko, a powiem Ci, kim jesteś. Miejsce pracy wiele o nas mówi, a przy tym ma duży wpływ na wydajność naszej pracy. Jak zaaranżować inspirujące i kreatywne biuro?

Kreatywne podkładki na biurko

Dobra organizacja miejsca pracy to podstawa. Ważne, aby nie było tam za wiele rzeczy, które będą nas rozpraszać i odciągać naszą uwagę od obowiązków. Właśnie dlatego warto wybierać uniwersalne i wielofunkcyjne dodatki. Jednym z elementów, które doskonale sprawdzą się w biurze są dedykowane podkładki na biurko. Mogą to być zwykłe, wymienne arkusze, albo podkłady z nadrukowanymi także dodatkowymi elementami. Dobrze sprawdzają się np. podkładki z aktualnym kalendarzem i planem na każdy dzień. Dzięki temu z łatwością można planować czas i notować aktualne zadania. Personalizowanie podkładki biurkowe można otrzymać od pracodawcy lub wydrukować własne – w drukarni osiedlowej lub internetowej (zobacz np. takie).

Chętnie wybierane są także podkładki z mapą, ulubionymi zdjęciami lub słowniczkiem, który ułatwi utrwalenie słówek w języku obcym. Podkładka to też dobre miejsce na motywujące zdania, ściągę z pisowni problematycznych zwrotów – tak w ojczystym, jak i w obcym języku. Kreatywne podkładki na biurko to też ciekawy pomysł na prezent – dla zapracowanej osoby. Można uzupełnić je zabawnymi powiedzonkami lub zdjęciami ze wspólnych wakacji. Taka podkładka z pewnością umili każdy dzień w pracy.

Zielono mi – rośliny w miejscu pracy

Udowodniono, że rośliny nie tylko poprawiają jakość powietrza, ale także działają kojąco na nerwy i sprawiają, że wzrok się mniej męczy. Właśnie dlatego warto mieć dużo zieleni – i w biurze i na biurku. Będzie ona naturalnym elementem uspokajającym i poprawiającym naszą wydajność i nastrój.

Warto decydować się na rośliny mało wymagające i łatwe w uprawie. Bardzo dobrze sprawdzą się rozmaite odmiany fikusów, ale także kaktusy, szeflery. Warto wybierać też odmiany, który słyną ze świetnych właściwości oczyszczających powietrze – jak np. skrzydłokwiat, palmy lub paprotki. Miłośnicy dorodnych roślin o mięsistych, błyszczących liściach docenią zamioculcas, wężownicę lub figowca.

Jakie biurko, taka praca

Jednak w przypadku miejsca pracy najbardziej istotna jest wygodna pozycja pracy. Warto odpowiednio dopasować wysokość biurka i fotela biurowego. Fotel powinien mieć możliwość regulacji, zarówno wysokości, jak i kąta oparcia. Istotne jest to, aby nie garbić się i móc swobodnie oprzeć ręce (osoby dużo pracujące przy komputerze powinny zainwestować w specjalną podkładkę pod nadgarstek.

Ciekawym rozwiązaniem jest także hamak na nogi. Pozwala on na odpoczynek dla nóg i poprawia krążenie – co jest szczególnie istotne, zwłaszcza, jeśli w pozycji siedzącej spędzamy znaczną część dnia. Warto także stosować specjalne poduszki pod plecy i specjalne podkładki masujące.

Organizując miejsce pracy warto wybrać biurko z szufladami lub dokupić pojemny kontenerek. Zdecydowanie lepiej przechowywać dokumenty w szufladach. Im mniej elementów na biurku, tym lepiej. Bałagan, chaos i sterty papierów z pewnością nie będą sprzyjać skupieniu i uporządkowaniu naszych myśli.