Co to są pieczątki flashowe?

Pieczątki flash powstają w oparciu o działanie technologii błyskowej, polegającej na naświetlaniu w maszynie błyskowej gumki mikroporowatej, wrażliwej na podczerwień. Pozwala ona na uzyskanie gotowej płytki tekstowej w bardzo krótkim czasie, który często wynosi zaledwie kilka minut. Również system wymiany tuszu jest znacznie bardziej usprawniony i dzięki innowacyjności zapewnia wysoki komfort obsługi.

Zalety pieczątek flashowych

Na pieczątce błyskowej umieścić można nawet małe elementy, ponieważ nośnik ten posiada bardzo duża rozdzielczość. Atutem pieczątek flash jest również możliwość szybkiego uzupełnienia tuszu oraz wymiany gumki. Pieczęć tego typu są bardzo wydajna, ponieważ w zależności od rodzaju i wielkości powierzchni pozwala na uzyskanie nawet kilkudziesięciu tysięcy odbić. Również stemple są dużo praktyczniejsze niż w przypadku pieczęci klasycznych, ponieważ nie trzeba moczyć ich w tuszu oraz odwracać mechanizmu odbijającego po użyciu.

Korzystanie z pieczątek flash

Pod względem użytkowania pieczątki flash posiadają wiele udogodnień. Należy do nich nowoczesny system wymiany tuszu, który oprócz większego komfortu obsługi wyróżnia się również możliwością dopasowania barwy tuszu, a także koloru oprawki do własnych preferencji. Oprawy pieczęci flash są dużo prostsze konstrukcyjnie oraz mniejsze od swoich starszych odpowiedników przystosowanych do pieczątek gumowych. Zaletą pieczątki wykonanej w technice flash jest również jej wygląd. Wizualnie prezentuje się ona dużo estetyczniej i nowocześniej niż klasyczna pieczęć.

Pieczęci klasyczne czy flashowe?

Pieczątki flash posiadają wiele wszechstronnych zalet i z tego powodu zaczynają coraz bardziej dominować na rynku. Wykonane w ten sposób pieczęcie są dużo wydajniejsze i szybsze do wykonania, a także cechują się dużą praktycznością przy wymienianiu tuszu. Również ostrość stempli jest dużo lepsza niż w przypadku pieczęci klasycznych. Technologia tradycyjna jest jednak obecna na rynku ze względu na przyzwyczajenia wielu użytkowników, a także z powodu wyższych kosztów produkcji pieczątki flash.